Obisk Prirodoslovnega muzeja

V sredo, dne 27. marca 2024, smo z otroki enote Palčica odšli na kratek izlet v Ljubljano. Obiskali smo Prirodoslovni muzej, ki je otroke povsem navdušil. Kustosi so otrokom na inovativen način predstavili najrazličnejše živali, katere so si lahko ogledali od blizu. Živali so bile predstavljene v naravni velikosti, otroci pa so lahko posamezne dele telesa, npr. rogove prijeli v roko in dobili realno predstavo o lastnostih posameznih delov živali. Tako so si otroci ogledali rogove jelena, srnjaka in ovna, potipali pa so lahko tudi kožo lisice. Nato smo obiskali jamo, v kateri smo videli sovo in netopirja. Ogled muzeja se je nadaljeval z razvojnim krogom stenice in komarja, vse do zelo velikega okostja mamuta. Izvedeli smo, da je mamut živel v ledeni dobi ter da se je prehranjeval z rastlinami. Ogledano okostje mamuta pa je bilo najdeno čisto blizu nas, in sicer v naselju Nevlje v občini Kamnik. Nato smo si ogledali krokodila, ribe in kače. Otroci so celo lahko potipali kožo oz. luske pitona. Ugotovili smo, da ločimo strupene in nestrupene kače. Ogled muzeja smo zaključili z ogledom različnih ptic, katerih perje so lahko otroci prijeli v roko in ga tako pobližje spoznali. Obisk Prirodoslovnega muzeja je bil za otroke čudovita izkušnja, saj so živali z uporabo različnih čutov spoznali zares od blizu.

Fotografija in zapis: Andrej Šelih, vzg.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja