Predstava gledališča KU-KUC: Na Čirabarki

Danes, dne 12. marca 2024, je gledališče KU-KUC obiskalo vrtec Žabico Trzin. Za otroke so pripravili predstavo z naslovom Na Čirabarki. Predstava govori o potovanju in o dogodivščinah na morju. Miš, kapitan medved in sova se odpravijo v širni svet. Na ladji se imajo zelo lepo, še posebaj zato, ker so na pot vzeli Coca-Colo, pečen krompirček in bel kruh. Med potovanjem pa barka nasede na skale. Kapitan medved izpod Čirabarke povleče skale in tako pot nadaljujejo naprej, vse do Črnega zaliva. V Črnem zalivu je vse črno, ceste so črne, hiše so črne in še drevesa so črna. Posadka namreč potrebuje kruh, saj jim ga je zmanjkalo. Vendar na Črnem otoku pečejo le črn kruh. Tako bel kruh zamenjajo s črnim. Živali nato s Čirabarko nadaljujejo potovanje. Vendar med potjo kapitan medved zboli in potrebuje zdravnika. Čirabarko obišče ovca zdravnica. Kapitanu da inkecijo, vendar mu ne pomaga. Pomaga mu kefir, ki nadomesti pečen krompirček. Tako zdravnica odide, saj je kapitan medved ozdravljen. Težavo pa ima tudi miška, ki se ji konstantno kolca. Kapitan medved ji svetuje, da naj namesto Coca-Cole pije vodo. In tako tudi miška ozdravi. Živali se v svojo domovino vrnejo zdravi in veliko modrejši, saj so se naučili pomena zdrave prehrane. Namreč zdravi smo lahko le, če se zdravo prehranjujemo.

Predstavo sta financirala DPM Trzin in Sklad OŠ Trzin.

Fotografija in zapis: Andrej Šelih, vzg.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja