ODPRTJE UČNE POTI MLAKE S SKUPINO LSIČKE

Občina Trzin je v okviru evropskega projekta Marja – mala barja uredila in opremila Učno pot Mlake, ki je namenjena tudi najmlajšim obiskovalcem gozda. Na odprtje nove učne poti so povabili k otvoritvenemu vodenemu sodelovanju tudi našo skupino Lisičke. Dogodek je potekal v petek, 13. maja 2022, v dopoldanskem času. Začetek poti se je pričnel pri gostilni Trzinka, točneje na mostičku, kjer je prva obvestilna tabla. Tako so otroci, poleg sprehoda v gozd, tudi na interaktiven način in s pomočjo čutne zaznave spoznavali rastlinske in živalske vrste mokrišč, razvijali so radovednost, raziskovalni duh, sočutje do narave…. Srečanje smo zaključili tudi na mostičku pri prvi začetni tabli, kjer smo bili priča srečanju račje družinice ob potoku. Ob tem so otroci zapeli pesem Rac rac racman. Skupina je za sodelovanje prejela spominke, na katere se bo spominjala ob igri. Omenjeni sprehod v gozd je vodila zunanja strokovna sodelavka občine, ga. Maja Brozovič. Otvoritve so se udeležili tudi: pomočnica ravnateljice za vrtec, ga. Jana Grabnar, urednica Odseva, ga. Metka Pravst Primožič, župan g. Peter Ložar in ga. Ana Mavrin z nekaterimi sodelavci ter drugimi sodelujočimi. 

Napisala: M. Melita Trdin

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja