PREDSTAVA “BOŽIČ PO SVETU”

V ponedeljek, dne 11. decembra 2023, so vrtec Žabica Trzin obiskali dijaki tretjega letnika srednje vzgojiteljske šole iz Kamnika. S predstavo z naslovom »Božič po svetu« so otrokom pričarali čudovito praznično vzdušje. Predstava govori o različnih načinih praznovanja Božiča po svetu. Dijaki so otrokom predstavili različne tradicije in jim pomagali razumeti, da na svetu obstajajo različne kulture, ki se med seboj razlikujejo. Predstava se je začela v Avstraliji, kjer zaradi geografske lege snega ne poznajo. Otroka sta si močno želela videti sneg in se z Božičkom odpraviti na potovanje po svetu. Božiček jima je željo izpolnil in tako so se iz Avstralije odpravili na Kitajsko, kjer so spoznali delček njihove kulture. Na Kitajskem namreč namesto pribora uporabljajo kitajske palčke. Po obisku Kitajske se Božiček in otroka odpravijo v Slovenijo. Tam se naučijo smučarskih skokov ter kepanja s snegom, ki ga v Avstraliji ne poznajo. Zato pa otroka potrebujeta topla oblačila, kar pomeni, da kratki rokavi iz daljne Avstralije ne bodo dovolj. Potrebno je obleči zimsko jakno, kapo, šal in rokavice. V Sloveniji Božič praznujemo 25. dec. vsako leto. Takrat postavimo smreko, jo okrasimo, poslušamo božične pesmi in čas preživljamo s svojimi najbližjimi. Predstava se je zaključila z vrnitvijo v Avstralijo. Otroka sta se v domovino vrnila modrejša, saj sta spoznala, da niso vse kulture enake. Dijaki so v predstavo vključili tudi otroke, ki so z veseljem pomagali Božičku in njegovim pomagačem najti pot po svetu.

Andrej Šelih

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja