Pozdrav jeseni, obisk Botre Jeseni

Morje, sonce, sladoled, brezskrbne počitnice. Le kdo se ni vsaj malo kislo nasmehnil, ko smo na koledarju zagledali 23.9., prvi jesenski dan. Jesen je tako kot vsako leto, v naš vrtec prinesla nekaj novih otrok, ki smo jih z veseljem sprejeli medse. Ker pa seveda prihod novega letnega časa ni kar tako, nas je v našem vrtcu obiskala Botra Jesen. Ni prišla z avtobusom, na kolesu, z avtom, kaj šele z rolerji, o ne, Botro Jesen je v naš vrtec prinesel močan veter. Zato so se otroci zbrali v telovadnici vrtca, kjer jim je Botra predstavila nekaj značilnosti o sebi. Povedala je, kateri sadeži dozorijo jeseni, kakšno vreme se nam obeta, koliko časa bo v naši družbi in pa tudi to, da ima v košari nekaj zanimivega. S seboj je prinesla tri barve: rdečo, rjavo in rumeno, no pa tudi en velik čopič. Z njim bo v naslednjih dneh zelene listke dreves barvale v čudovite barve, ki jih bomo lahko opazovali v naslednjih mesecih. Na njeno željo so ji otroci ob spremljavi kitare zapeli pesmi o Kostanjčku, Živali jeseni, o Dežju in tisto, ki jo imajo otroci najraje: Če si srečen. V košari Botre Jeseni pa se je skrivalo še nekaj, kar otrokom kar ni dalo miru. Botra Jesen, je vsaki skupini razdelila navodila z nalogami, ki naj jih opravijo, za nagrado pa jih je v gozdu čakalo sadno presenečenje. Mahajočih rok so otroci pozdravili Jesen, sami pa se obuli v škornje in se podali v lov za zaklad.

Zapisala: Irena Agata Poljanšek

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja