Vrtec Palčico so zavzele maškare!

Od hiše do hiše, od vrat do vrat, prinašamo smeh vam in s smehom pomlad. Zato pa nam dajte en dinarček, dva, tri krofe, tri bobe, en košček mesa … (J. Bitenc)

Končno je napočil pustni torek! Otrok in vzgojiteljic ta dan ni bilo v vrtec, so pa prišli razigrani gusarji, princese, muce, dinozavri in druge pustne šeme. Odločile so se, da z rajanjem in veselo pesmijo preženejo zimo. Židane volje so se maškare podale po Trzinu. Predstavile so se pred občinsko hišo, kjer so županu Peteru Ložarju in njegovim sodelavkam polepšale dan. Maškare so se od tam, sladkih ust, odpravile obiskati tudi varovance doma starejših občanov, kjer so jim s pesmijo popestrile že tako veseli dan in se zasluženo posladkale s slastnim krofom. Pustno povorko so maškare nadaljevale s pravim pustnim rajanjem na vrtčevskem igrišču. Po končani zabavi je sledilo kosilo in zaslužen počitek. Čeprav letos maškare niso imele dosti dela s preganjanjem zime, ker nam le-ta v našem kraju ni pokazala svoje prave veličine, so dosegle svoj namen in k nam priklicale pomlad.

Napisala: vzg. Manica Verbovšek Brečko

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja