Predstava o čebelah in delavnica za otroke

V petek, 19. maja 2023, so vrtec Žabica Trzin ponovno obiskali dijaki srednje vzgojiteljske šole iz Kamnika. Ob svetovnem dnevu čebel so otrokom zaigrali predstavo na temo čebel. Predstava govori o pomembnosti čebel za življenje. Čebele namreč ne proizvajajo le medu, vendar oprašujejo tudi rastline, kar omogoča njihovo rast in obstoj na Zemlji. Pridne čebele delavke nabirajo cvetni prah, ki ga predelajo v odličen med. Na otrokom prijazen in zanimiv način so predstavili tudi delo čebelarja in zgradbo čebele. V predstavo pa so s petjem in plesom vključili tudi otroke, ki so jih naučili čebelji ples. Po predstavi so otroci imeli možnost poskusiti akacijev med in čebelarsko obleko. Nato so sledile delavnice. Na delavnicah so otroci z dijaki srednje vzgojiteljske šole iz tulcev ter papirja izdelovali makete čebel. Otrokom je predstava z ustvarjalno delavnico zelo polepšala in popestrila dan v vrtcu.

Napisal: Andrej Šelih

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja