MESEC MAREC V SKUPINI LISIČKE

Mesec marec je bil za skupino družinski mesec. Skupina je prisluhnila najrazličnejšim družinskim zgodbam preko slikanic. Otroci so prinašali fotografije njihovih družin. Tako smo izdelali skupni plakat ”Hiša naših družin”. Otroci so tako spoznali družine otrok in poimenovali družinske člane. Plakat tako vsak dan vabi otroke k ogledu fotografij. Ker so v mesecu praznovali tako atiji in mamice, so otroci izdelali darilo za starše. Organizirali smo popoldanski sprehod z otroki, starši in vzgojiteljicama. Skupina je na cilju srečanja predstavila nekaj deklamacij in pesmic, namenjenih staršem. Po predstavitvi so otroci podarili staršem darila, za katera so bili zelo veseli.

V dopoldanskem času smo dodobra izkoristili marčevske dopoldneve za bivanje v naravi. Hodili smo na krajše ali daljše sprehode, se igrali na različnih igriščih… Skupina sodeluje v projektu Gozdni vrtec. Veliko časa smo se zadrževali tudi v gozdu, kjer smo se sprehajali, raziskovali skrite kotičke, opazovali naravo (rastline, male živali…), prisluhnili zvoku narave, se igrali skrivalnice, šteli mostičke… in se igrali na gozdnih igriščih. V gozdu so igrače, za katere se otroci ne prerekajo. Skupina ima v gozdu igro, ki otroke umirja, kjer se razvija domišljija in ustvarjalnost. Igra je igra, ki otroku največ pomeni. Ob njej raste, se razvija, uči in gradi prijateljstva. Ko odhajamo iz gozda, otroci že sprašujejo ”Kdaj gremo spet v gozd?”.

Melita Trdin

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja