OBISK GASILCA

Mesec oktober ali vinotok je prežet s posebnimi dnevi in prazniki. Začeli smo ga s tednom otroka. Vzporedno še vedno poteka projekt skupnega branja. 5. oktobra je bil svetovni dan učiteljev, 15. oktobra je mednarodni dan bele palice oz. svetovni dan hoje. Podali se bomo na daljši sprehod. 17. oktober je svetovni dan revščine, 25. oktober je Dan suverenosti, 31. oktober je Dan reformacije in svetovni dan varčevanja in še drugi posebni dnevi. Oktober je tudi mesec požarne varnosti, ko vsako leto izvedemo evakuacijsko vajo in se pobliže srečamo z gasilci.

Tokrat smo skupina Medvedki (3-5 letni) medse povabili očeta našega otroka, poklicnega gasilca iz CZR Domžale, gospoda Aleša Pestotnika. Otroci so bili navdušeni nad velikim gasilskim tovornjakom, ki jih je pričakal pred vrtcem. Gospod Aleš jim je nazorno predstavil delo gasilca. Otroci so marsikaj že vedeli, kar so tudi takoj povedali. Pobliže so si ogledali gasilska varovalna oblačila, pričakovano je bila največje pozornosti deležna velika gasilska čelada, s kar dvema vizirjema. Sledile so interventne modre luči in končno, težko pričakovana gasilska sirena. Za piko na -i pa so se skoraj vsi otroci, ki so imeli to željo, v spremstvu gasilca in vzgojiteljic povzpel v gasilski košari, z gasilsko lestvijo, pod oblake in si ogledal vrtec še od vrha. Za otroke, kot tudi za vzgojiteljice, je bila to neprecenljiva, enkratna izkušnja.

Gospodu Alešu Pestotniku se najlepše zahvaljujemo za sodelovanje in popestritev pedagoškega dela v skupini Medvedki.

napisala vzg. Manica Verbovšek Brečko

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja