PREDSTAVA “PALČICA” RAZVESELILA OTROKE V VRTCU

Gledališče KU-KUC je za otroke vrtca Žabica pripravilo čudovito predstavo z naslovom Palčica.

Predstava govori o Palčici, ki se prebudi spomladi. Predstava otrokom odlično prikaže letne čase in dogajanje v naravi. Krastača želi Palčico poročiti, vendar se Palčica z žabo ne želi poročiti. Zato Palčica pobegne. Čas teče in teče, pride jesen in zima. Palčico močno zebe. Zatočišče ji ponudi poljska miš. Tudi poljska miš želi poročiti Palčico. Palčica se poroke sprva veseli, vendar ko ugotovi, da jo poljska miš želi poročiti s slepim krtom, jo misel na poroko ponovno mine. Palčica pomaga ptici sinički, in s siničko odletita daleč stran. Ponovno je prišla pomlad in Palčica v zemljo posadi ječmenovo zrno. Prebudi se pravi princ in Palčica je končno vesela. Pomembno je poudariti, da Palčici nikoli ne bi uspelo brez majhnih in pogumnih prijateljev, ki so ji ves čas stali ob strani. S pravimi ljudmi je mogoče doseči čisto vse, in to so otroci vrtca s to predstavo tudi spoznali.

Posebej se zahvaljujemo DPM Trzin, ki je financiralo vse letošnje predstave, otroci in zaposleni smo jih spremljali z zanimanjem in veseljem.  

Zapisal: Andrej Šelih

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja