Maškare pregnale zimo z ulic Trzina

Po sobotnem pustnem živžavu na ploščadi med bloki, ki se mu je ji je pridružilo zavidljivo število domačih šem , nekaj pa je bilo tudi okoličanov, smo se zimo odločili dokončno pregnati tudi v Vrtcu Trzin.

Ta dan v enotah Palčica in Žabica ni bilo nobenega otroka, namesto njih pa so v igralnicah rajali akcijski junaki, kraljične, najrazličnejše pošasti, žverce ter pravljično-mitološka bitja, predstavniki oboroženih sil, zanimivi poklici ter še in še … No, najmlajši so z vrvežem ob glasbeni spremljavi nadaljevali v večnamenskem prostoru, skupini Lisice ter Pikapolonice pa sta jo mahnili po trzinskih ulicah in združili prijetno s koristnim: malce smo oprezali za najhladnejšim letnim časom, večinoma pa smo se navduševali nad začudenimi pogledi mimoidočih, ki se niso mogli načuditi živopisani povorki. Napotili smo se proti občinski stavbi (obisk starostnikov je zaradi znanega izbruha svetovno znane viroze žal iz razumljivih razlogov odpadel) ter prijetno presenetili župana in njegove sodelavke ter sodelavce – zapeli smo jim nekaj tematsko obarvanih pesmic, med ugibanjem občinske ekipe »kdo predstavlja koga« pa smo se posladkali s krofi ter obljubili, da se kmalu zopet srečamo. Pot nas je nato vodila tudi do osnovne šole, kjer smo zarajali z nižješolci, prešeren pustni torek pa nato sklenili pri kosilu v naši igralnici, strnili prijetne vtise ter glasno izrazili željo, »da bi bile lahko maškare večkrat na leto!«

Ni slaba ideja, kajne?

 

Gašper Ogorelec

Vrtec Trzin

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja