Dedek Mraz si je vzel čas in obiskal malčke v Vrtcu Trzin

Navkljub natrpanem urniku je dobri mož našel nekaj uric ter polepšal iztekajoče decembrske trenutke tudi mladeži v enotah Palčica in Žabica našega vrtca. Otroci so se ga iskreno razveselili, še bolj kot nedavno zapadlega snega in se skupaj z njim poveselili. Pa ni prišel praznih rok – obdaril je prav vsako izmed 13 skupin, nove igrače pa so prijetno polepšale praznično vzdušje. Poleg tega je vrtičkarjem povedal marsikatero zanimivo prigodo, se malce pohecal, zastavil kopico ugank, se zahvalil za domiselna pisemca z željami,  jim na srca položil življenjske modrosti in nauke ter z veseljem prisluhnil tudi iskrivim domislicam najmlajših  – pa seveda odgovoril na še tako nenavadna in kočljiva vprašanja (kje ima jelenčke, kdo mu zavija darila, kako zmore obdariti prav vse, kdo mu kuha in ureja brado ….).  Ob koncu prijetnega druženja (vsaka skupina je pripravila zanj tudi šopek praznično obarvanih pesmic in deklamacij) je dobrosrčni dedek obljubil, da se ob letu osorej znova snidemo in vsem zaželel prijetne praznike!

Napisal: Gašper Ogorelec

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja