Predšolarji smo obiskali Minicity ter spoznali različne poklice

Konec meseca smo najstarejši vrtičkarji obiskali ljubljanski BTC – in to s prav posebnim namenom: skozi leto namreč spoznavamo različne poklice in obrti, v malem mestu pa se nam je ponudila zanimiva priložnost, da se ob igri tudi veliko naučimo in izvemo čim več koristnega.

3-urni obisk Minicity-ja je Sovicam, Ptičkom in Čmrljem pod vodstvom zelo prijaznih animatorjev ponudil aktivno spoznavanje z naslednjimi poklici: policist, trgovec, reševalec, kuhar/slaščičar, turistični animator, vrtnar. gradbenik, avtomehanik, voznik tovornjaka/avtobusa, strojevodja, novinar ….

Poskrbljeno je bilo tudi za gibalne trenutke v dveh razgibanih in domiselno urejenih igralnicah, otroci pa so za domov dobili cel kup tematskih pobarvank ter knjižic s poučnimi ekološko obarvanimi vsebinami.  Obisk je imenitno uspel, med vožnjo nazaj v trzinski vrtec pa so malčki veselo razpravljali, kaj bi bili radi po poklicu.

Napisal: Gašper Ogorelec

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja