ŽABČKOV DAN

Že več kot deset let v trzinskem vrtcu vsak začetek junija pripravimo »Žabčkov dan«, praznik vrtca, ki je poln različnih aktivnosti za otroke vseh starostnih skupin iz enot Palčica in Žabica. Tudi letos se tradiciji nismo izneverili. Ker smo naročili lepo vreme in imamo v enoti »Žabica« imenitno, predvsem pa prostrano sončno-senčno igrišče, smo v četrtek, 11. 6. 2015, takoj po zajtrku odkorakali na zelene površine. Ob glasbeni kulisi priljubljenih otroških pesmic smo se otroci in vzgojitelji pogumno lotili gibalno-športnih dejavnosti: od premagovanja poligona do vseh mogočih ovir. Tekmovali smo v štafetnih igrah, razvijali zaznave na čutni poti, krepili sodelovanje pri igrah z žogo, preskakovali kolebnico, z orjaško ponjavo odbijali balone … ali pa se gugali, lovili milne mehurčke, ciljali vodne tarče, se spuščali po veselem toboganu, delali potičke v peskovniku. Pa ni bil pomemben rezultat, še zdaleč ne! Poglaviten cilj je bila dobra volja in obilica zabave, obojega pa je bilo v izobilju. Dogodek se bo seveda uvrstil tudi med dejavnosti za projekta Zdravje v vrtcu in Varno s soncem.

Luštno je bilo! In če je za nagrado štampiljka ter za osvežitev še sladoled in lubenica …

Ni kaj, kmalu bo potrebno Žabčkov dan znova ponoviti.

Gašper Ogorelec

DSCN4004 DSCN4005 DSCN4006 DSCN4009 DSCN4010 DSCN4011 DSCN4012 DSCN4013 DSCN4014 DSCN4016 DSCN4018 DSCN4020 DSCN4025 DSCN4027 IMG_1552 žabkov dan IMG_1543

Morda vam bo všeč tudi...