PO POTEH TRZINSKIH ŽERJAVČKOV

V ponedeljek, 4. 4. 2016, smo se otroci iz skupin “Lisičke” in “Veverice” odpravili po poteh do trzinskih žerjavčkov. Naš vodič je bil g. Miro Štebe, kateremu se ob tej priliki še enkrat zahvaljujemo za prijetno izkušnjo.

Ob prijetni hoji smo občudovali lepo naravo, ki se prebuja v pomladi. Opazili smo kar nekaj živali, med drugim tudi srne. Kmalu smo zagledali žerjavčke, ki že lepo cvetijo in se bohotijo v svoji skrivnostni lepoti. Ker so žerjavčki zaščitene rastline, smo se do njih spoštljivo in odgovorno obnašali, tudi otroci so zelo pazili, da jih ne bi slučajno pohodili. Pot nazaj proti vrtcu je bila prijetna, čeprav so bili nekateri otroci že nekoliko utrujeni od dolge hoje.

Vsi skupaj pa smo bili veseli in ponosni, saj smo si od blizu lahko ogledali in spoznali trzinski simbol – žerjavček.

 20160404_103534  20160404_103423

Morda vam bo všeč tudi...