Ko plišaste igrače zbolijo

Otrokom iz našega vrtca Palčica se je pripetilo nekaj zelo neobičajnega. Plišaste igrače, ki so jih prinesli v vrtec, so zbolele. Nekatere so staknile prehlad, druge so dobile norice, tretje so imele povišano temperaturo. Še dobro, da so nas obiskali (bodoči) zdravniki v sklopu projekta Medimedo in pomagali našim otrokom in njihovim igračam.

Skozi igro je bil otrokom predstavljen obisk pri zdravniku, seznanili so se z osnovnimi deli in organi človeškega telesa. Naša garderoba se je tako spremenila v ambulanto, operacijsko dvorano, sobo z rentgenom in lekarno. Otroci so se postavili v vlogo zdravnikov in pozdravili svoje igrače. Namen delavnic je bil premagati strah in negativen odnos do zdravnikov in zdravstvenega okolja.

Medimedo je prostovoljen, neprofiten projekt, ki deluje pod okriljem Društva študentov medicine Slovenije (DŠMS) in Društva študentov medicine Maribor (DŠMM), v projektu sodelujejo tudi študenti dentalne medicine, farmacije in psihologije.

 

Tina Lampreht

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja